Ayakkabı Modelleri

Yazlık Ayakkabı Modelleri

Yazlık Ayakkabı Modelleri

Havaların ısınması ile botlar, çizmeler raflara kalkmaya başladı. Git gide ısınan günlerin kurtarıcı ayakkabıları sandaletler, dolgu topuklar rahat ve şık seçenekleriyle bayanlar için birçok alternatif sunuyor. Yazlık ayakkabı kreaksiyonları bayanlar için oldukça zengin görünüyor.

Platform Topuklar İle Olduğunuzdan Daha Uzun Görünün

Yaz sezonunun en moda modellerinin başında platform topuklu ayakkabılar geliyor. İnce yüksek topuklu ayakkabılarda görmeye alışılan platform topuklar 2015 yazında spor ayakkabıdan sandalete kadar her çeşitte kendini gösteriyor. Daha şimdiden bayanların ilgi odağı olan sandalet ve spor ayakkabı tarzındaki platform topuklu ayakkabılar kısa boylu bayanların kurtarıcısı olurken günlük koşuşturmaca da oldukça rahat ayakkabı seçeneği olarak raflarda yerini aldı.

Sokak Modasının 2015 Yaz Trendleri

Ayakkabılar, çoğunlukla kombini tamamlayan ve bütünlük sağlayan parçalardır. Bunun için hangi ayakkabıyı tercih ettiğiniz oldukça önemlidir. Her kombinle aynı ayakkabıyı kullanamayacağınız için 2015 yılında ayakkabı tasarımcıları da birbirinden şık modeller tasarladılar. Platform topuğun yanı sıra ayakkabılarda bağcıklarda dikkatleri çekiyor. Mini etek veya şort giydiğinizde dize kadar çıkan bağcıklı modelleri tercih ederken sigaret pantolonlar ile bilekte kalan bağcıkları da tercih edebilirsiniz. Bir ayakkabı dolabının olmazsa olmazı spor ayakkabılardır. Sezonun trend desenlerini üzerinde taşıyan bir spor ayakkabı edinebilirsiniz. Bu sezon bohem stili ve 70’ler modası ayakkabılara da yansıdı. Püskül ve fiyonk detayları 2015 yaz ayakkabı modellerinde sıklıkla kullanıldı. Tatil günlerinde giymeyi tercih ettiğimiz parmak arası sandaletler bu sezon topuklu olarak vitrinlerde bayanların beğenisine sunuldu. Oldukça şık görünen parmak arası sandaletler gece kullanımı da oldukça uygun. Maskülen bir tarzınız olsun olmasın bu sezon sokakta sıklıkla maskülen ayakkabılara rastlanacak. Farklı renkleri denemekten keyif alıyorsanız ayakkabılarda metalik sarı en ünlü tasarımcılarının koleksiyonlarında yer aldı.

Yazlık Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Ayak sağlığınız oldukça önemlidir. Bu nedenle ayakkabı seçerken model ve renkten önce rahatlığı ön planda tutmalısınız. Yüksek topuklar, çok sivri burunlar, dar kalıplar ayak şeklinizi bozabilir, ciddi sağlık problemlerine yol açabilir. Bu tarz ayakkabıları gün içerisinde çok sık tercih etmemeye, giydiğinizde ayaklarınızı dinlendirmeye özen göstermelisiniz. Ayak numaranızdan büyük veya küçük ayakkabı kullanmayın. Naylon vb. malzemelerden yapılmış ayakkabılar yerine hava alan ayakkabıları tercih etmelisiniz.


Yazar hakkında

Tuğba Uygur

Yorum Yaz