Tesettürlü Gelinlikler

Tesettür Gelinlik Modelleri 2015

Tesettür Gelinlik Modelleri 2015
Her genç kız için, düğünü büyük önem arz eder. Yıllardır kurulan gelinlik hayali, bu merasimin en önemli parçasıdır. Gelinlik seçiminde, gelinin hayalini kurduğu bir model var ise; öncelik her zaman o modelin olmalıdır. Ancak; belirli bir gelinlik modeli düşünmemişseniz, vücut yapınızı, zevklerinizi ve yüz şeklinizi göz önünde bulundurarak seçim Yapabilirsiniz.
Tesettür Gelinlik Seçimi
Genellikle gelinlikler, hazır almak yerine diktirildiğinden işiniz çok da zor olmayacak. Tesettür ve açık bir modeli beğenmeniz fark etmez, klasik bir gelinlik de vücut hatlarını belli etmeyeceğinden dolayı, kollarının uzun olması yeterli olacaktır.
2015 sezonunda, tesettür prenses gelinlik modelleri, oldukça ön planda olacak. Bel kısmına kadar, klasik bir kesimi olan modeller, bel kısmından itibaren kabarmaya başlıyor. Bir prenses elbisesi kadar kabarık ve gösterişli olan bu gelinliklere, taş işlemeleri ayrı bir hava katıyor. Yaka, bel ve göğüs kısmında olan taş işlemelerin yanı sıra, etek ve kol kısımlarının tül ile kaplı olması daha şık bir gelinlik ortaya çıkarmaktadır.
Tesettür gelinlik modellerinin, tek parça olması yerine, etek bölümünün son katının 3 parçalı olması, hareket katmaktadır. Ayrıca bu sezonda trend olan etnik işlemeleri de göz önünde bulundurabilirsiniz.

Gelinlik Türbanı Seçimi
Tesettürlü bir bayan için, gelinlik kadar türban seçimi de önemlidir. Bu ikili birbirini tamamladığı takdirde, doğru görünüme ulaşılmaktadır. Göz önünde bulundurmanız gereken en önemli ayrıntı, gelinlik ve türbanın, birbirini dengelemesi gerektiğidir. Eğer, sade bir gelinlik seçtiyseniz, kullanacağınız türban taş işlemeli, gösterişli bir model olmalıdır. Gelinliğiniz gösterişli ise; türbanı sade seçmekte fayda bulunmaktadır.


Yazar hakkında

Tuğba Uygur

Yorum Yaz