Moda

Takma Kirpik Nasıl Kullanılır?

Takma Kirpik Nasıl Kullanılır?
Kirpiklerinizin uzunluğu ve sıklığı herhangi bir nedenden istediğiniz şekilde değilse, takma kirpikler, sorununuzu çözmeye yardımcı olacaktır. Uygulamaya geçmeden önce, göz kapağınızı ve kirpiklerinizi, göz makyajı temizleyici ile temizleyiniz.
Kutudan Çıkartma Yöntemi
Satın aldığınız takmak kirpiği, kutusundan çıkarırken son derece dikkatli olmalısınız. Kirpikleri, kutusunda sabitlendiği yerden çıkartırken, ucundan tutup çekmek yerine, başparmağınızı kirpiğin üzerine hafifçe bastırarak, bir kerede yavaşça çekmelisiniz. Aksi takdirde, hassas şekilde ayarlanmış kirpik aralıklarının bozulmasına sebep olabilirsiniz.

Kullanılma Hazırlama
Uygun şekilde kutusundan çıkardığınız kirpiği, önce kirpiklerinizin üstüne yaklaştırarak ölçünüz. Kirpiklerinizin uzunluğu dışında kalan kısım var ise, makasla dikkatlice kesiniz. Takma kirpiklerin, ihtiyaç duyduğunuzdan daha uzun olduğunu düşünüyorsanız, ya da daha doğal görünmesini istiyorsanız, elinizde tuttuğunuzda daha uzun görünen kısımdan, çok ince bir şekilde kesebilirsiniz. Bu kestiğiniz kısım, doğal durmasını sağlamak amacıyla, gözünüzün göz pınarı kısmına gelmelidir.
Kirpiği, göz kapağına yapışacak kısım boşta kalacak şekilde ucundan tuttunuz. Kutusundan çıkan yapıştırıcıyı, bir kürdan yardımı ile yapışacak kısma ince bir şekilde sürerek 20 saniye kadar bekleyiniz.
Yapıştırma
Yapışkan olmayan kısımdan tuttuğunuz kirpiğin ortasını, göz kapağınızın ortası ile denk getiriniz. Tutmak için, temiz bir cımbızı kullanabilirsiniz. Havada kalan kısımlardan, önce göz pınarına yakın olan, sonra gözün sonuna yakın olan kısmı, cımbız yardımı ile yavaşça kirpiklerinizin bitiş noktalarına sabitleyiniz.


Yazar hakkında

Tuğba Uygur

Yorum Yaz