Tesettür Giyim

Panço Modelleri 2015

 

 

Panço Modelleri 2015
Yaklaşık 5-6 sene önce popülerliğini ilan eden pançolar, pelerin adıyla da bilinmektedir. Panço giyildiği zaman, kolların pançonun içerisinde olması, hem soğuğu engellemekte hem de oldukça rahatlık ve farklı bir hava vermektedir.
Kumaş Panço
Kumaş pançolar, daha çok ilkbahar ve sonbaharda kullanılmaktadır. Yağmurlu günlerde giymeye uygun olmayıp, amacı hafif bir serinlik olduğunda bunu engellemesidir. Genellikle dizlerin üzerine kadar iner ve farklı desenler ve renkleri bulunur. Kumaş pançolar, jean pantolonlar ve taytlarla beraber oldukça şık durmaktadır.
Kaşe Panço
Kaşe pançolar kış aylarında montların üzerine de giyilen modellerdir. Yağmur yağdığı zaman ıslanan montlar, üşümenize ve hasta olmanıza neden olabilir. Oysa bu kaşe pançolar, yağmurun montunuza geçmesini engeller. Ayrıca; sonbaharın soğuk günlerinde, tek başına giyilmesi de mümkündür. Genellikle tek renkli ya da ekose desenlere sahip modelleri bulunmaktadır. Kaşe panço giyerken dikkat etmeniz gereken, montunuzun fazla kalın olmamasıdır. Kalın bir montun üzerine giydiğinizde, sizi olduğunuzdan çok daha kilolu gösterebilir.
Tesettür Panço
Tesettür pançolar, klasik panço modellerine göre daha uzundur. Dizin alt kısmına kadar inen bu pançolar, çoğunlukla ince kumaşlardan üretilir. Kap ya da trençkotların üzerine giyilerek, soğuk havalarda kullanılabilirken, daha ılık havalarda direkt kıyafetlerinizin üzerine de giyebilirsiniz. Tesettür panço modellerinde, çeşit oldukça fazladır. Pançolar spor bir tarz olduğundan, kombin sırasında kullanacağınız ayakkabılarınızın daha spor ve maskülen bir havasının olması doğru olacaktır

Yazar hakkında

Tuğba Uygur

4 Yorumlar

Yorum Yaz