Moda

Önü Uzun Arkası Kısa Saç Modelleri

Önü Uzun Arkası Kısa Saç Modelleri
İlk olarak Victoria Beckham ile dergilere çıkan ve kısa sürede çok sevilen, önü uzun arkası kısa saç modelleri, değişik tarzlar eklenerek devam etmektedir. Minyon yüz hatlı bayanlara çok yakışan, önü uzun arkası kısa saç modelleri, her renk düz ve dalgalı saça uygulanabilir. Ense açık kısa modelleri, sıcak yaz aylarında oldukça kullanışlıdır.
Önü Uzun Arkası Kısa Model Kısa Kesilmiş Saç Modeli
Kısa saça uygulanan, önü uzun arkası kısa saç modeli kulak hizasında biten modellerdedir. Dalgalı saçta da kullanılan bu model fazla bakım gerektirmez, yıkadıktan sonra düz çekilen fönle rahatça kullanılabilir. Dalgalı saçlarda ise ıslak saça çok az jöle veya köpük sıkarak kullanılmaktadır.
Önü Uzun Arkası Kısa Model Omuzlara Kadar Uzun Saç Modelleri
Birçok ünlü yıldızın kullandığı bu model, sarı ve kendiliğinden düz, akıcı saçlarda rahatlıkla kullanılabilmektedir. Ortadan, yandan ayrılarak ve kâküllü kullanılır. Kâkülleri da kavisli kesilir. Permalı ve dalgalı saçlarda kabarmasını engelleyen köpükler kullanılmalıdır. Birkaç Yıldır moda olan bu saç bohem tarzı giyinmeyi tercih eden bayanlarında rahat kullandığı bir modeldir.
Tek Taraf Önü Uzun Arkası Kısa Saç Modeli
Gençler arasında yaygın olan bu model, asimetrik kesim saç olarak adlandırılmaktadır. Saçın arka kısmı tamamen kazınır, ön bölümün tek tarafı ise omuzlara kadar uzun bırakılır. Çılgın giyim tarzı olarak adlandırılan, günlük giyimle oldukça uyumludur. Öndeki birkaç tutam saç; kırmızı, mavi gibi değişik renge boyanarak da kullanılmaktadır.


Yazar hakkında

Tuğba Uygur

Yorum Yaz