Moda

Nişan Elbiseleri 2016

Nişan Elbiseleri 2016

Evlilik öncesinde yapılan nişan, çiftin ilişkilerinin aileler önünde insanlara duyurulmasıdır. Nişan töreninde, yüzükler takılır ve gençler birbirine söz vermiş kabul edilir. Nişan elbisesi ise; özellikle kadınlar için oldukça önemlidir ve bazı zamanlar seçmek için aylarca uğraşılır.

Uzun Nişan Elbiseleri

Uzun nişanlıklar, daha çok klasik modeller olup, yıllar boyunca sık sık kullanılmıştır. Klasik, düz kesim modellerle, şık ve asil bir görünüme sahip olabilirsiniz. Kırmızı renkler, nişanlıklarda sıkça kullanılıyor olsa da ten renginize göre yeşil, pudra rengi gibi renkleri de değerlendirebilirsiniz. Ayakkabı olarak, eğer evdeyseniz kalın topuklu ayakkabılar kullanmalısınız. İnce topuklularla halı üzerinde yürümek sıkıntı yaratacaktır.

Balık model uzun nişan elbiseleri, son zamanlarda oldukça moda. Eğer fiziğinize güveniyorsanız, bu elbiseleri mutlaka denemelisiniz. Küçük taşlı aksesuarlarınızla beraber kullanacağınız balık elbiseyle, baş döndürecek bir şıklığa sahip olmanız mümkün.

Kısa Nişan Elbiseleri

Nişan için kısa elbiseler sıklıkla kullanılmamaktadır. Ancak; siz klasiklikten uzak durup, farklı modelleri denemek istiyorsanız, uygun elbiseler bulmanız zor değil. Kalem kesim mini elbiselerden, kumaşı parlak olanları nişan için uygun olacaktır. Bu elbiselerde, ayakkabı ve aksesuar seçimi oldukça önemli. Şık bir stiletto giymeniz nişan için en uygunu olacaktır. Aksesuar olarak ise; sade seçimler yapmalısınız. Unutmayın ki, güzel olduğunuz kadar asil durmanız da önemli.

Kabarık etekli kısa elbiseler, daha çok enerjisini dışarı yansıtmak isteyen bayanların tercihi. Tüllü kumaştan etekler ve taşlı bir üst bölümden oluşan bu elbiseleri, düz renkli ayakkabılarla kombinleyebilirsiniz. Hiç takı kullanmamak en iyisi olacaktır.

 


Yazar hakkında

Tuğba Uygur

Yorum Yaz