Moda

Makyaj Teknikleri

Makyaj Teknikleri
Bakımlı bayanların, günlük düzenli olarak yaptığı makyaj, fönlü saçlar ve şık bir giyim ile harikalar yaratır. Makyaj yaparken giysi ile uyumlu renkler kullanmaya ve günlük giysiler ile ağır makyaj yapmamaya gayret etmek gerekir. Çalışan ve çalışmayan bayanların, gün içinde giyindiği rahat ve spor giysiler ile biraz allık, göz kalemi ve açık renkteki bir ruj yeterli olacak, yorgun ve soluk görüntüyü anında kapatacaktır. Akşam gezmeleri, düğün ve davetler ile değişik makyaj teknikleri kullanılarak makyaj yapılabilir.
Nude Makyaj
Gün içinde de rahatlıkla kullanılabile nude makyaj, çok fazla renk kullanılmadığı için doğal durur. Nude makyajın ilk ve en önemli parçası, ten rengine yakın tonda kaliteli bir fondötendir. Temiz ve nemlendirilmiş cilde fondöten sürülerek iyice dağıtılır. Koyu tonlarda bir allık elmacık kemiklerinin üzerine sürülerek elmacık kemikleri belli edilir. Kirpikler için hacimli bir maskara kullanılarak, far kullanmadan göz makyajı tamamlanmış olur. Dudak çevresine dudak renginden iki ton koyu bir kalemle çerçeve yapılarak, dudak rengine yakın bir ruj ile makyaj tamamlanır.

Gece Makyajı
Gece makyajlarında kullanılan ürünler; canlı renkte ve ışıltılı olmalıdır. Abiye giysiler ile yapılan bu makyajda, gözler ön plana çıkartılır. Fondöten sürüldükten sonra, gözler eyeliner ile belirginleştirilir. Far olarak koyu, açık gri ve füme farlar kullanılarak gözler ön plana çıkartılır. Kirpiklere iki kat maskara uygulanarak açık renk bir ruj ile makyaj tamamlanır.
Kırmızı Ruj Makyajı
2015 modasında kullanılan kırmızı ruj makyajı; ten rengi bir fondöten ile cilt pürüzsüz bir görüntüye kavuşturulur. Siyah bir eyeliner ile gözler ortaya çıkartılır. Bol maskara kullanılarak, kırmızı ruj ile makyaj tamamlanır.


Yazar hakkında

Tuğba Uygur

Yorum Yaz