Diğerleri

Maden Suyunun Faydaları

Maden Suyunun Faydaları

Havaların iyice ısınmasıyla kış aylarının vazgeçilmez sıcak içecekleri, yerini soğuk içeceklere bırakırken, sağlıklı bitki çayları ve lezzetli kahveler yavaş yavaş daha az aranır oldu. Bunaltıcı sıcaklarda serinlemek isteyenlerin bir numaralı içeceği elbette ki su olmalı, ancak alternatif arayanlar için yine çok sağlıklı bir seçenek var; maden suyu.

Maden Suyu Doğaldır

Maden suyu, içeriğindeki zenginliği, yeryüzüne çıkarken, bütün yer altı katmanlarındaki mineralleri bünyesine almasıyla sağlar ve tamamen doğal yollarla elde edildiği için, sağlık açısından çok faydalıdır. Üretim esnasında içine işlenen karbondioksit sebebiyle yapay bir ürün olan soda ile karıştırılmamalıdır.

Maden Suyu Faydalıdır

İçeriğindeki zengin mineraller ve doğal olarak bünyesinde barındırdığı karbondioksit, maden suyunun vücudumuzdaki vitaminlerin işlevlerine yardımcı olmasını sağlar. Küçük yaşlardaki çocuklar için çinko, kalsiyum, demir, florür gibi yararlı minerallerin desteğini sağlar. Kalsiyum kemik gelişimi için, florür ise ağız ve diş sağlığı için gerekli olan minerallerdir. Hamilelik dönemindeki kadınların vitamin alımına ve bebeğin sağlıklı gelişimine yardımcı olur. Kalsiyum açısından zengin maden suyu, ileri yaşlardaki kadın ve erkeklerin kemik erimesi riskinin azaltılması için, bilinen gerçeğin aksine süt ve süt ürünlerinden daha sık kullanılmalıdır.  Günde en az 1 buçuk litre su içilmesi gerektiği göz ardı edilmemesi gereken bir konu, ancak bilim adamları ve doktorlar tarafından önerilen başka bir gerçek de var ki, maden suyu gibi faydalı suların günlük içilmesi gereken su miktarına katılması, bu sulardan da yararlanılması gerekmektedir.

Maden Suyunun Az Bilinen Faydaları

Maden suyunun vücuda alımı sağlık açısından oldukça önemli, bunun yanında cilde faydaları da göz ardı edilemeyecek kadar fazla. İçeriğindeki zengin mineraller cilt sağlığını olumlu yönde etkilediği için, market raflarında spreyli şişelere doldurulmuş, özellikle yüz bölgesine uygulanmak üzere satılan maden sularına rastlamak mümkün. Maden suyunun bu gibi etkileri pek bilinmediğinden bu tür ürünlerle sıkça karşılaşmıyor olabilirsiniz, ancak siz de evinizde bulunan temiz bir spreyli şişeye maden suyu doldurarak cildinize uygulayabilir, bu zengin mineral takviyesinden faydalanabilirsiniz.


Yazar hakkında

Tuğba Uygur

Yorum Yaz