Food

Lahana Çorbası Diyeti

Lahana Çorbası Diyeti

Sıcak yaz aylarının gelmesi ile birlikte, bayanlar hızlı ve şok diyetler yaparak zayıflama çabasına girmiştir. Şok diyetlerin, uzun yıllardır kullanılan sebzesi lahana, metabolizmayı hızlandırıcı etkisi ile bilinir. Lahana çorbası ile yapılan hızlı diyette, aynen uygulandığı sürece haftada; 4,5 ve 6 kilo arası verilir. Hızlı kilo verme yöntemi olduğu için, iki hafta diyet uygulandıktan sonra birkaç gün ara verilmelidir.

Lahana Diyeti Uygularken Beraberinde Hangi Besinler Alınmalıdır?

Lahana çorbası diyetinin en çok dikkat edilmesi gereken noktası, diyet listesinde yazan besinlerin dışında hiçbir besin alınmamasıdır. Diyet listesinde yazan, yeşil yapraklı sebzeler, greyfurt ve et düzenli aralıklarla mutlaka tüketilmelidir. Lahananın vücuttaki suyu atacağı için düzenli su tüketmek çok önemlidir. Az su tüketimi vücudu halsiz bırakacaktır. Alkol kullanan bireyler de diyet süresince alkol tüketimine ara vermelidir.

Lahana Diyetinin Zararları Var mıdır?

Lahana diyetinin hiçbir zararı yoktur. Lahana her insan tarafından sevilen bir yiyecek olmadığı için her gün aynı çorbayı yemek biraz sıkıcı olabilir.

 Lahana Çorbası Nasıl Hazırlanır?

1 adet orta boy lahana, 5 adet soğan, 2 adet domates, 2 adet biber ve 1 demet maydanoz yıkanıp, kabukları soyulup, dilimlenerek bir tencereye koyulup, 15 dakika kaynatılır. Sebzeler yumuşayınca altı kapatılır. Hazırlanan çorba diyet listesinde verilen ek besinler ile birlikte her öğünde tüketilir. Diyet süresince çay ve kahve şekersiz olarak içilmelidir. Beraberinde yenilen sebzeler haşlama ve buğulama olarak tüketilir.

 

 


Yazar hakkında

Tuğba Uygur

Yorum Yaz