Abiye Modelleri

Kadife Elbiseler

Kadife Elbiseler
Kış aylarının en gözde kumaşı, kadifedir. Yumuşak dokusu, sıcak tutma özelliğiyle kadife kumaşlar hem pantolonda hem de elbiselerde tercih edilir. Kadife elbiseler günlük kullanım içinde oldukça uygundur. Şifon, ipek elbiselere göre sokak modasında daha sık tercih edilir. Sadece gündüz değil özel bir davette, gece gezmelerinde de rahatlıkla kullanabilirsiniz.
Kadife Elbise Nasıl Kombinlenir?
Kadife elbiseler, genellikle bordo, siyah, kırmızı ve mavi renklerde kullanılır. Kış akşamlarının ve soğuk günlerin özel parçası kadife elbiselerdir. Oldukça şık ve gösterişli bir görünümü olan kadife elbiseleri, sıcak yaz günlerde giymekten kaçınmalısınız. Diz hizasında biten veya uzun bir kadife elbise seçimi yaparken vücut tipinizi göz önünde bulundurmalısınız. Çok uzun boylu değil de orta boylu bir bayansanız diz üzerinde bitmesine özen gösterin. Çok uzun modelleri sizi kilolu gösterecektir. Kadife elbiselere en çok yakışan ve kombini zengin gösteren aksesuarlar taşlı kolye veya bilekliklerdir. Elbisenin kendisinde detay yoksa taşlı ve göz alıcı bir aksesuar kullanın. Kış aylarının vazgeçilmezi bootieler kombininizi tamamlamak için şık bir tercih olacaktır.
Kadife Elbise Kombinleri
Kısa kadife elbiseleri serin sonbahar günlerinde de kullanabilirsiniz. Yapısı olarak kalın görünen kadife elbiselerin altına ten rengi çorap tercih edin. Opak ten göstermeyen çoraplar, kombini yoracak ve şık görünmeyecektir. Bot veya çizme ile kombin edebileceğiniz gibi topuklu ayakkabılar ile de kadife elbiseler şık durmaktadır. Sezonun en trend modelleri arasında yer alan kot ceketle kombini tamamlayabilirsiniz. Şık bir gece davetinde ise boğazlı sıfır kol uzun kadife elbise ile taşlı aksesuarlar kullanın. Kendinden taş detaylı bir elbise de tercih edebilirsiniz. Saçlarınızı topuz yaparak oldukça şık görüneceksiniz.
Kadife Elbiselerde Dikkat Edilmesi Gerekenler
Kadife elbise alırken asla ucuza kaçmamalısınız. İyi bir kadife elbiseye yatırım yaparak dolabınızda zamansız ve şık bir parçaya sahip olabilirsiniz. Ucuz kadife elbiseler, genellikle kalitesiz kadife kumaşlardan dikilmiştir ve bu tüy dökme sorununa yol açar. Bu sezon kadife üzerine dantel veya taş detaylı şık kadife elbiseler oldukça revaçtaydı. Sizde böyle bir elbise edinebilirsiniz. Severek giydiğiniz sade bir kadife elbiseniz varsa kol ve yakasını taşlarla süsleyebilirsiniz. Kadife kumaş en ufak kusuru belli eden özelliğe sahiptir. Bunun için vücut hatlarınıza uygun kadife elbiseyi tercih ederken, dikiş potluklarını da göstereceğinden özenli hazırlanmış bir elbise almaya dikkat etmelisiniz. Özel bir gecede giyeceksiniz, bire bir vücut ölçülerinize göre diktirmeniz daha uygun olacaktır.


Yazar hakkında

Tuğba Uygur

Yorum Yaz