Gelin Saç Modelleri

Hint Kınası 2015

Hint Kınası 2015
Saç boyası olarak ve gençlerin dövme yaptırmak için kullandığı Hint kınası, doğal bir boya olduğu için tercih edilmektedir. Saç boyamak için hazır satılan paketlerin değişik renk seçenekleri bulunmaktadır.

kına

kına

Hint Kınasının Faydaları
İçinde kimyasal bulunmayan Hint kınası, saçı yıpratmadan renk vermektedir. Hint kınası ile karıştırılarak kullanılan değişik doğal yağlar saçı besleyecektir. Kısa saçlar için bir paket Hint kınası, uzun saçlar için iki paket Hint kınası yeterli olur.
Hint Kınası İle Açık Renkteki Saçları Boyama
Saçın uzunluğuna göre bir veya iki paket Hint kınası kullanılmaktadır. Biz ölçü olsun diye bir paketten hazırlıyoruz. Bir paket Hint kınası, bir miktar taze sıkılmış limon suyu ile karıştırılır. Karışıma bir tatlı kaşığı badem yağı eklenir. Hazırlanan karışım çok akışkan veya katı olmamalıdır. Katı olursa tekrar limon suyu eklenir. Bu karışımın kapağı kapatılarak bir gece dinlendirmek boyanın daha güzel tutmasını sağlayacaktır. Eldiven giyilerek saçın tamamına bu karışım sürülür. Bir saat saçta bekletmek yeterli olacaktır. Bol su ile durulanır.
Hint Kınası İle Koyu Renkteki Saçları Boyama
Saç renginin daha koyu olmasını isteyen kumral ve kahverengi, siyah saç rengine sahip bayanlar; bir paket Hint kınasını, soğan suyu ile sulandırarak kullanmalıdır. Bu karışıma yine badem yağı katılır. Saçları besleyen ve kimyasal kullanmadan saça renk veren bu karışım bir gece bekletilerek ertesi gün saça uygulanır. Bir saat saçta bekletilen karışım bol su ile durulanır.


Yazar hakkında

Tuğba Uygur

Yorum Yaz