Moda

Eşofman Takımları 2016

Eşofman Takımları 2016
Eşofman takımları, hemen hemen her kadının dolabının vazgeçilmez bir parçası haline dönüştü. Spor yaparken, işe giderken, ev işleriyle ilgilenirken, günlük hayatın hemen hemen her anında giyebilecek rahatlığa sahipler. Ancak bir kadın için kıyafetin yalnızca rahat olması yeterli olmayıp, isteği rahatlığı ve şıklığı bir arada bulabilmektir. Bu sebeple eşofman takımı seçerken dikkat edilmesi gereken bazı konular vardır.
Model Seçimi
Model seçimi kadınlar için en önemli konulardan biridir. İstediğiniz modeli, eşofman takımı ile yapacağınız işe göre belirlemelisiniz. Spor yaparken daha rahat modelleri seçerken, alışverişe ya da işe giderken daha şık modellere sahip eşofman takımlarını tercih edebilirsiniz. Örneğin; spor yaparken taytlı eşofman takımları oldukça kullanışlı olacaktır.

Kumaş Seçimi
Kumaş seçimini, bulunduğunuz mevsimin ve ortamın şartlarına göre yapmalısınız. Yaz aylarında sıcaklamanıza, kış aylarında ise; üşümenize sebep olacak kumaş türlerinden kaçınmalısınız. Bu sebeple pamuklu kumaştan yapılmış eşofman takımlarını kış aylarında tercih ederken, mikro fiber kumaştan üretilmiş eşofman takımlarını bahar ya da yaz aylarında tercih etmelisiniz.
Renk Seçimi
Renk seçimini yaparken eşofman takımının üst ve alt parçalarının renk uyumuna ve dahası kullanacağınız ayakkabının rengine ve stiline uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Renk seçimini yaparken mevsimi de unutmamak gerekir. Kış aylarında koyu tonlar tercih ederken yaz aylarında pembe, yeşil, mavi gibi renkler tercih edebilirsiniz. Bu konulara dikkat ederek aradığınız şıklığı ve rahatlığı bir arada bulabilirsiniz.


Yazar hakkında

Tuğba Uygur

Yorum Yaz