Abiye Modelleri

Büyük Beden Elbise Modelleri 2015

Büyük Beden Elbise Modelleri

Uzun yıllar boyunca pek çok kadın kiloları yüzünden bedenine uygun elbise bulamıyordu. Ya özel diktirmek ya da çok fazla para harcayıp belli markalardan alışveriş yapmak zorunda kalıyordu. Pek çok kadının zevkle çıktığı alışveriş, bu kadınlar için işkenceye dönüşmüştü. Ancak artık hemen hemen her markanın elbise çeşitlerinde büyük bedenler var. Vücut tipi nasıl olursa olsun, her kadın istediği modelde kendi beden ölçülerine uygun elbiseler bulabiliyor. Geriye sadece büyük beden elbise seçerken belli noktalara önem verip elde edilebilecek en güzel görüntüye ulaşmak kalıyor.

Elbisenin İnce Kumaşlı Olması

Elbisenin kumaşı ne kadar ince olursa o kadar zarif görünürsünüz. Kalın kumaş tipleri sizi olduğunuzdan daha kilolu gösterecek,  daha kaba bir görüntü elde etmenize sebep olacaktır.

Elbisenin Koyu Renkli Olması

Elbise seçiminizi yaparken koyu renklerin sizi daha ince göstereceğini, hatta kusurlarınızı dahi saklamanızda yardımcı olacağını bilmelisiniz. Ancak yine de desenli bir model elbise giymek istiyorsanız, o zaman elbisedeki desenin çok büyük olmamasına özen gösterin. Diğer yandan elbisenin sağ ve sol kısmının siyah, ön ve arka kısmının daha açık ya da parlak bir renkte olması sizi olduğunuzdan daha ince gösterecektir.

Tam Beden Ölçüsüne Göre Giyinmek

Ne olduğunuzdan daha büyük, ne de olduğunuzdan daha küçük;  birebir sizin beden ölçünüze uygun elbiseler tercih etmelisiniz. Etek boyları ise; diz altı olduğunda özellikle alt bedeninizdeki kiloların görünümü azaltacaktır.


Yazar hakkında

admin

Yorum Yaz